עשי זאת בעצמך ! מגוון עצות טיפוח לשימור הגוף לאחר טיפול קוסמטי

עשי זאת בעצמך ! מגוון עצות טיפוח לשימור הגוף לאחר טיפול קוסמטי
מסיכות פנים ביתיות
המדע עדיין לא הצליח להוכיח אם עור ללא קמטים הוא גנטי או קשור לשמירה קפדנית על העור הנעשית באמצעות קרמים, מסכות וחשיפה מועטה לשמש. אנחנו ליתר בטחון נרצה להלחם בקמטים אפילו אם הם לא הגיעו עדיין. לכן ניתן להכין בקלות מסכת אנטי איג'ינג נגד קמטי הזמן העשויה בעיקר מבננות המכילות ויטמינים, ברזל, אבץ ועוד. מסכת הבננות היא מסכת פנים נהדרת שניתן להכין בקלי קלות: מועכים בקערה בננה, אגוזי מלך, דבש, יוגורט מים ושיבולת שועל. מכינים מהכל מחית (אפשר גם בבלנדר) מורחים על פנים נקיות ומשאירים כחצי שעה. לבסוף שוטפים את הפנים במים חמימים.
פילינג ביתי
פילינג לשימוש ביתי הוא לא פילינג עמוק שיבהיר כתמים, יעלים צלקות ויטשטש קמטים. עם זאת הפילינג בהחלט ינקה את העור כמו שצריך. פילינג לימון להכנה בבית הוא פילינג קל להכנה וכל אחת או אחד שבבעלותם מקרר יכולים להכין. את הפילינג מכינים מסוכר חום בתוספת מיץ לימון טבעי סחוט. את שני המרכיבים מערבבים בקערה ומורחים על הפנים בתנועות מעגליות. לאחר המריחה יש להמתין מספר דקות ולשטוף.  את הפילינג הביתי ניתן ליישם פעמיים בשבוע.
טיפוח הציפורנים
כל אחת יכולה להעניק לעצמה פדיקור בבית. מניקור ופדיקור נעשים בתחילת על ידי טבילה וריכוך של הציפורן במים חמימים. לאחר הריכוך יש לשייף את הציפורניים באמצעות פצירה מנייר- רצוי לא ממתכת. עצבו את הציפורן כאוות נפשכן. אם מדובר בפדיקור לכפות הרגליים ואתן מעוניינות למרוח לק, הפרידו את האצבעות באמצעות כדורי צמר גפן אחת מן השנייה על מנת שאלה לא יכתימו אחת את השנייה בלק. למריחת לק על אצבעות הידיים מרחו את הלק ביד יציבה שנשענת על הזרת הנתמכת בשולחן. השתדלו להשתמש בלק איכותי ודעו כי לציפורניים קצרות מתאים לק כהה בעוד לארוכות יתאימו יותר הגוונים העדינים כמו ורוד, לבן, שקוף או פרנץ'.
סידור גבות ועיצוב גבות
נשים רבות נולדות עם גבות עבותות וסוררות שלעומתן נשים אחרות נתקעות עם גבות קטנות בהירות או דלילות מידי. כיום האופנה היא גבות עבות, אך יש לבדוק העם הגבות העבות מתאימות לכן או לא ולא להיכנע ולהפוך לקורבן אופנה. אם תרצו לדעת איך אתן נראות עם גבות עבות תמיד תוכלו לרכוש עיפרון גבות, רצוי בגוון חום ולא שחור, ולצייר לכן בקווים דקים את המראה העבה. אם יצאתן זאבות והמראה שהתקבל גס ולא נעים סימן שגבות עבות זה לא ממש בשבילכן.
כאשר אנו מסדרות את הגבות חשוב לא למרוט את השערות מעל הגבות, אלא להתחיל את הסידור מעל הזוויות הפנימיות של העניים שרוחבן של הגבות צריך להיות שווה למעט הזווית החיצונית של העין, שם הגבות מעוצבות באופן צר יותר.
אם בחרתם עיצוב גבות באמצעות קוסמטיקאית עד הבית תוכלו לשמור על הצורה ולמרוט רק את השערות שיתווספו מסביב לגבות עד הביקור הבא של הקוסמטיקאית אצלכן.