עצות לטיפוח שיער מסוגים שונים

עצות לטיפוח שיער מסוגים שונים
שיער מטופח מתחיל כמו כל דבר - משורשים טובים וחזקים. אך לא כל סוגי השיער מגיבים בצורה דומה לפעולות שונות שנעשות על השיער, כמו למשל: ייבוש השיער בפן, שימוש בתכשירים ותסרוקות. אז מהם כללי הברזל והעצות הטובות לטיפוח שיער?
חפיפה נכונה
כאשר אתן חופפות את השיער מומלץ לשטוף ולחפוף את השיער במים פושרים ואפילו קרירים (אם מדובר בחודשי הקיץ). את השמפו יש להקציף מעט ביד ולחפוף תוך כדי עיסוי והחדרת השמפו לקרקפת. בעלות שיער עבה, מלא וסבוך יכולות להשתמש בסיום החפיפה במרכך אותו יש למרוח על אורכו של השיער. לבעלות שיער דק מומלץ לא להשתמש במרכך כלל אלא להשתמש במסכת שיער איכותית פעם בשבוע ולהניחה לדקות קצרות רק על קצוות השיער.
סירוק השיער
סירוק השיער הוא עוד גורם המשפיע על מראה השיער וחוזקו לאורך זמן. חשוב לבחור מברשת פלסטיק או עץ איכותית בעלת צפיפות רחבה יחסית בשערות המברשת. את השיער יש לסרק כשהשיער חצי יבש ולהתחיל את הסירוק מלמטה עד למעלה בעדינות.
ייבוש השיער בפן
אין כמו רוח טבעית לייבוש השיער ולכן חשוב להימנע כמה שיותר מייבוש שיער בפן. השתדלו למרוח לפני פן חומר המגן על השיער, ולהשתמש במברשות פן נכונות במידה בהחלטתן כן להשתמש בפן. בקשו מהספר פן קצר על מנת למזער את הנזק לשיער, ואם אתן משתמשו בפן באופן קבוע דאגו לגזור קצוות לעיתים דחופות.
תספורות
גם אם תספורת מסוימת מאד אופנתית אל תתפתו ותרוצו לגזור ולהעתיק את אותה התספורת הפופולארית היישר לראשכן. בדקו עם הספר שלכם והתייעצו עם מכרים לגבי התאמת התספורת למבנה הפנים שלכן, לסוג השיער ולחיי היומיום. חפשו ספר שיודע להתאים את התספורת למבנה פנייך ולצרכים שלך ואף יכול ללמדך איך לסדר את התספורת בבית.
פוני
פוני הוא מאד אופנתי כיום ומחמיא לרוב. אף יש לדעת כי פוני מתאים לבעלות שיער חלק או גלי והוא אינו מתאים לבעלות שיער מתולתל או מקורזל. פוני מתאים בעיקר לבעלות פנים ארוכות או גדולות והוא פחות מתאים לבעלות סנטר מרובע או פנים עגולות מידי.
צביעת השיער
למרות המראה הזוהר של השיער לאחר הצבע יש להבין כי צבע הוא פעולה כימית שנעשית על השיער ופוגעת בו. לכן הקפידו לצבוע רק את השורשים, ולהשתמש באחוזי חמצן שאינן גבוהים במיוחד. חמצון השיער אינו מתאים לבעלות גבות שחורות, ולכן אם בחרתן לצבוע את שיערן בבלונד חזק השתדלו לצבוע באופן מקצועי ועם צבע גבות מיוחד את הגבות לבהירות יותר בכמה טונים מהצבע המקורי של הגבות.
תנו לשיער חופש  
נסו לתת לשיער כמה שיותר חופש. נסו להימנע מחומרי שיער שאין צורך, גזרו את הקצוות לעיתים דחופות על מנת לחזק את השיער, ולכו לישון עם שעיר פזור שאינו מהודק בגומייה.
לסיכום נאמר כי אם מצאתן מעצב שיער טוב דבקו בו והימנעו משינויים או פעולות קיצוניות אצל ספרים אחרים. אל תתביישו לגזור ממגזין תספורת או תסרוקת שמוצאת חן בעינכם ולהראותה לספר בעת תכנון התספורת.
בהצלחה!