מקבץ מתכונים וטיפים מהשפים הפרטיים שלנו

מקבץ מתכונים וטיפים מהשפים הפרטיים שלנו
השפים שגויסו לצוות של שירות על מגש הוא צוות של שפים מהשורה הראשונה שהתנסו במספר מטבחים, וחוו חוויות קולינריות שונות מה שהביא לניסיון רב שצברו עם השנים. השפים של שירות על מגש מעוניינים לחלוק עמכם מגוון טיפים ועצות חכמות לבישול כיפי, איכותי וטוב יותר. לכן, קיבצנו עבורכם מספר טיפים טובים לשפים הנמצאים בכל אחת ואחד מאיתנו. 
ציר עוף
מתכונים רבים דורשים ציר בשר או ציר עוף על מנת לשבח את המנה. שפים אמיתיים אינם משתמשים אף פעם באבקות מרק ולכן ציר העוף או הבשר הפך למבוקש. הציר הוא נוזל המתקבל מטיגון או בישול של עוף או בשר אותו ניתן לשמור בכלי נפרד את ציר העוף ולהשתמש בו בתבשילים שונים. את ציר העוף ניתן לשמור במקרר עד לארבעה ימים.
ירקות בטמפורה
אם משעמם לכם להגיש תמיד סלט ירקות תמיד תוכלו להכין ירקות בטמפורה ולהרוויח את הערך התזונתי של הירקות במתכונת קצת אחרת. טמפורה הוא בעצם נוזל קמחי המורכב מ: סודה לשתייה, קמח ומים קרים מאד. הכינו בלילה סמיכה למדי, חממו שמן עמוק וטבלו את הירקות בבלילה ולאחר מכן טגנו אותן. השתמשו לצורך הוצאות הירקות והטיגון בכף מחוררת או במלקחיים.
חיתוך בצל 
לחתוך בצל בלי דמעות. אם גם אתם פורצים בבכי או מתחמקים מלחתוך בצל כי הוא שורף בעיניים, תוכלו לנטרל את השרפה עם שטיפת הבצל לאחר קילופו מתחת לברז מים.
קריאת מתכונים
לפני שאתם מתחילים בהכנת מתכון חשוב לקרוא את המתכון מתחילתו עד סופו ולוודא כי כל המרכיבים ישנן. הכינו את המרכיבים מראש וטעמו את המאכל מידי פעם ושפרו את הטעם תוך כדי בישול – אל תפחדו להיות יצירתיים. באפייה יש תמיד לדייק בכמויות ואף להשתמש בכפות מדידה. אפייה היא מאד מדויקת ולכן יש להשתמש במרכיבים הנכונים הרשומים במתכון.
שימוש במלח גס
מלח גס מתאים מאד לשימוש בבישול בשר ועוף. את המלח ניתן לפזר על וסביב עוף בתנור, ולהוסיף לצלי בשר. המלח הגס נחשב פחות מנפח מהמלח הרגיל אך הוא פחות מלוח ממלח דק רגיל.
הכנת סושי
רבים מאיתנו מכינים סושי בבית אבל לא מבינים מדוע הסושי שבסושייה תמיד טעים יותר. לכן, חשוב שהאורז יבושל בקפידה לפי כמויות מדויקת תוך שאנו מכניסים שתי כפות חומץ אורז שקירמלנו עם סוכר ומים במחבת (לא לתת לנוזל לבעבע אלא רק להתחמם!). את הרולים לא כדאי להעמיס מאד ורצוי לחתוך חתיכות סושי עבות יחסית לשמירת האורז בתוכו. הכינו טומאגו (חביתה יפנית) שתהיה עבה ושתכיל רוטב סויה בתוכה. הסויה שבחביתה יקנה לסושי טעם ומראה מקצועי. את הסושי הגישו במגשים מרובעים מעץ.
עבדו עם מרכיבים טריים
אם אתם רוצים שהמאכל יצליח עבדו תמיד עם מרכיבים טריים. אל תשתמשו בירקות קפואים או מקופסא ודאגו לרכוש ירקות מאותו יום גם אם זה מצריך ביקור בשוק. מלבד זאת, לבקר בשוק יכול להעלות לכם זיכרונות, רעיונות ולהכניס אתכם למוזה והשראה. עוד כדאי להכין בבית פסטה ביתית. רכשו מכונת פסטה והתחילו לעבוד ולהתנסות. הכנת פסטה בבית תקרב אתכם יותר לעולם האוכל והשפים ותספק תוצאה איכותית יותר.
 
Bon appetit!